fbpx

Ochrana příjmu – Pojištění

Příjem je základní stavební kámen pro všechny budoucí plány a cíle. Bez něho to nejde. A protože víme, že nejsme Supermani, uvědomujeme si, že se nám v průběhu života může přihodit nějaký úraz nebo nemoc, který tento příjem může ohrozit. V rámci komplexního finančního plánu chceme, abyste byli na tyto situace připraveni.
Výpadky příjmu způsobené úrazem či nemocí můžou mít krátkodobý nebo dlouhodobý dopad.

Krátkodobý dopad

Ztrátu zaměstnání řešíme dostatečnou rezervou na účtu.
Krátkodobou pracovní neschopnost do 1 měsíce způsobenou úrazem či nemocí také řešíme pouze rezervou na účtu. Měsíční výpadek příjmu nemá zásadní vliv na chod domácnosti, a proto se nevyplatí toto riziko řešit pojištěním. Aby se vám to vyplatilo, museli byste mít každé dva roky zlomenou ruku nebo chřipku.

Pracovní neschopnost trvající až 1 rok způsobenou úrazem či nemocí je potřeba řešit pojištěním, jelikož tato událost má velký vliv na chod domácnosti a propad příjmů je značný.
Bohužel se potkáváme i se smutnými příběhy úmrtí. Smysl správně nastaveného pojištění je postarat se o to, aby byly kryté všechny závazky a aby partner a děti byli zajištěni na dostatečně dlouhou dobu.

Dlouhodobý dopad

Pokud vás úraz či nemoc srazí na kolena a vy už nebudete nikdy schopni pracovat, stát vám po roce přiznává invalidní stav a s tím spojené dávky. Ty však nedosahují na výši vašeho příjmu, a proto je potřeba rozdíl řešit pojištěním. Zde se bavíme o krytí v řádech milionů. Řešení tohoto rizika je naprosto klíčové a zásadní, když vezmeme v potaz fatální dopad na chod domácnosti.

Bohužel se až příliš často v praxi potkáváme s tím, že jsou pojištění nastavená na krytí nevýznamných rizik na úkor těch existencionálně důležitých. Opravdu si nemyslíme, že je pro vás důležitější dostat 10 000 Kč za zlomenou ruku než 5 000 000 Kč za trvalou invaliditu.
Pozor tedy na smlouvy, které vypadají, že toho máte spoustu pojištěno, ale ve finále vám nic neřeší a v případě vážných zdravotních potíží vás dostanou do průšvihu.

Kontaktujte nás

10 + 5 =

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde