fbpx

Bydlení – Hypotéka

Bydlení ve vlastním je sen téměř každého člověka. Zároveň je pořízení nemovitosti pro většinu lidí nejdražší záležitost v životě. V přepočtu je to ale levnější než do smrti bydlet v nájmu a platit za to cizímu člověku. Jak se na pořízení nemovitosti dostatečně připravit?

Naspořit si na vlastní bydlení ze svého by člověku s průměrným příjmem trvalo desítky let. I kdyby ale disponoval dostatečnými prostředky na to si koupit nemovitost, bylo by to naprosto neekonomické rozhodnutí. Je na čase, aby česká společnost přijala za své, že hypotéka je dobrý dluh a hraje v náš prospěch, když ji chytře řídíme.

Co je tedy potřeba k získání hypotéky?

V prvé řadě je potřeba mít našetřeno 20 % z hodnoty nemovitosti, aby vám banka půjčila 80 %. Je možné mít pouze 10 %, nicméně je pak úroková sazba o něco vyšší (avšak stále přijatelná).
Finanční plán vám nastavujeme tak, abyste měli dostatečnou rezervu a nešli “na krev”. Pokud by totiž znamenalo, že těch 10 % či 20 % jsou vaše jediné úspory, doporučujeme cíl bydlení o nějaký ten rok posunout nebo nabídnout bance další zástavu nemovitosti. Typicky nějakou nemovitost v rodině.

Standardem naší kanceláře je vyjednání hypotéky s nejlepším možným úrokem a bez nesmyslných podmínek banky. Přidaná hodnota finančního kouče je však efektivně řídit dluh. Jdeme více do hloubky a neustále hlídáme, abyste měli vždy finanční polštář ke splácení hypotéky a mohli tak v klidu spát.
Díky výnosům z investic, které společně s hypotékou nastavujeme, se pak v modelu předčasného splacení hypotéky dostaneme na úsporu stovek tisíc korun, které byste jinak zaplatili bance na úrocích. 

Tohle a spousta dalších vychytávek vám přinese spolupráce s námi.

Kontaktujte nás

1 + 6 =

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde