fbpx

Finanční nezávislost – investice

Alfa omega naší spolupráce. Finanční nezávislost je stav, kdy nejste závislí na svém příjmu ze zaměstnání nebo z podnikání, ale máte tak velký majetek, že příjem z tohoto majetku vám pokrývá běžné výdaje. Pro představu to může být příjem z pronájmu nemovitosti, ale můžou to být i např. výnosy z investic apod.
Pro každého znamená finanční nezávislost něco jiného. Pro někoho to může být volnost a svoboda, možnost cestovat, kam se mu zlíbí. Pro jiného je finanční nezávislost spíš jistota mít nějaká zadní vrátka, nemuset se omezovat a dívat se, kolik co stojí. Pro někoho to může být forma podpory dětí a vnoučat. Někdo chce konat dobro a být prospěšný pro společnost. Ať už je to cokoliv, my vám nasloucháme a přizpůsobujeme tomu finanční plán a zvolené investiční nástroje.

Chtěli bychom vás dovést do tohoto stavu někdy mezi 50. a 60. rokem. Obecně platí, že potřebujete 1 000 000 Kč v majetku na pasivní příjem 5 000 Kč měsíčně.
Aby se nám dařilo dosahovat těchto výsledků, rozdělujeme vaše měsíční příjmy dle rovnice bohatství.

Tato rovnice říká, abyste maximálně 40 % z měsíčního příjmu utratili za běžnou spotřebu, maximálně 30 % by mělo jít na náklady na bydlení, ideálně 20 % příjmu by se mělo investovat a 10 % příjmu jde bokem na spořicí účet jako rezerva pro případ nenadálých výdajů.

Kontaktujte nás

15 + 13 =

Výše zadané osobní údaje využijeme za účelem Vašeho kontaktování a poskytnutí rady, a to ve lhůtě 3 měsíců od odeslání osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů našich klientů (včetně potenciálních) naleznete zde